Lapse toiduraha katmise toetus

Lapse toiduraha katmise toetuse eesmärk on vähekindlustatud peredele toetuse andmine lapse toitlustamise kulude katteks koolieelses lasteasutuses (sealhulgas lastehoius), üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses käivale lapsele. Toetusega hüvitatakse üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse õpilase toidupäeva maksumuse ja riigi poolt eraldatud koolilõuna toetuse vahe. Lapse toiduraha katmise toetust saab taotleda kaks korda aastas perioodiks 01.09.-31.01. ning 01.02.-30.08.

Lapse toiduraha katmise toetus on sissetulekust sõltuv toetus, mida on õigus saada perekonnal, kelle netosissetulek (perekonna kõigi liikmete eelmise kuu sissetulekust on maha arvatud jooksval kuul tasumisele kuuluvad eluasemekulud) ühes kuus on väiksem kui riiklikult kehtestatud toimetulekupiiri kahekordne määr pereliikme kohta. Alates 1. jaanuarist 2019 on toimetulekupiir 150 eurot.

Taotlusele on vaja lisada perekonna kõigi liikmete eelmise kuu sissetulekute ja perekonna jooksval kuul tasumisele kuuluvate eluasemekulude suurust tõendavad dokumendid (töötasu tõendid, arvelduskonto väljavõte jms).

Taotlus koos lisadokumentidega tuleb esitada 1.09.-31.01. perioodi eest hiljemalt 20. septembriks ja 1.02.-30.08. perioodi eest hiljemalt 20. jaanuariks. Toetust ei maksta üldjuhul välja toetuse saajale, vaid kantakse üle teenuse osutaja arvelduskontole.

Taotlust on võimalik taotleda, esitades taotlus e-vormina Elva valla teenuste ja toimungute keskkonnas, kuhu sisenemiseks tuleb end  sisselogimisel tuvastada kas ID-kaardi või mobiili-IDga. Taotlemiseks pabervormis on blanketti võimalik alla laadida siit. Taotlust on võimalik täita ka Elva vallavalitsuses ning Konguta, Palupera, Puhja, Rannu ja Rõngu teenuskeskustes. Vastuvõtuajad leiate siit.

Vastutaja:
Sotsiaaltööspetsialist Elo Kasetalu
Kontaktid: 731 4435; 523 9389; elo.kasetalu@elva.ee

Õigusaktid:

1 thought on “Lapse toiduraha katmise toetus”

%d bloggers like this: