HEA LAPSEVANEM

Lasteaed on lapse jaoks justkui teine kodu. Et kodu ja lasteaia koostöö oleks sujuv ja meeldiv, siis oleme kirja pannud väikese meelespea.

  • Enne lasteaeda tulekut tutvuge lasteaia päevakavaga ja tavapärase menüüga
  • Olge lapsele eeskujuks oma positiivse suhtumisega lasteaeda – kui vanem on kurb last lasteaeda jättes, siis on ka laps kurb. Olge rõõmsad!
  • Harjutage kodus esmaseid eneseteenindusoskusi – potil käimine, ise söömine ja tassist joomine. Püüdke võõrutada lutist ja lutipudelist, sest lasteaias neid ei kasutata.
  • Võtke aega lasteaiaga harjumiseks, sest lapse jaoks algab siin täiesti uus ja isemoodi elu. Uus päevarütm, uued suured ja väikesed sõbrad ja ehk isegi täiesti teistsugune söök.
  • Olge valmis, et Teie laps võib lasteaiatee alguses olla tavapärasest tihedamini haige.
  • Siianii väga hea unega olnud ja ilusti potil käinud laps võib hakata kehvemini magama ja voodit märgama – see on täiesti normaalne nähtus ning sellepärast ei tasu üleliia muretseda.
  • Lasteaiaga harjumine on iga lapse puhul täiesti erinev. Ei tasu mõelda sellele, kuidas kellegi teise laps lasteaiaga harjus, sest lapsed on erinevad.

Lasteaias on lapsel vaja mitu paari vahetusriideid ja aluspesu, taskurätikuid ja kammi. Toas olemiseks on vajalikud vahetusjalanõud, mis võiks eelistatavalt olla kummitallaga sandaalid. Võimalusel võiks lapsel olla eraldi õueriided, mida pole keelatud ära määrida ning kojumineku riided.

Lasteaeda tooge puhas ja terve laps. Paar korda nädalas vaadake lapse kapp üle – kas on olemas kõik vajalik või ehk on midagi ülearu.

Kui kodus on juhtunud midagi sellist, mis võiks lapse meeleolu või käitumist rühmas mõjutada, siis andke sellest õpetajatele teada.

Hommikul lasteaeda tulles varuge aega, et aidata lapsel päeva rahulikult alustada. Kiirustamine ei mõju lapsele ega ka emale-isale hästi.

Õhtul lapsele järele tulles, ei tasu enam koos lapsega lasteaeda mängima jääda. Lasteaiapäev on lapse jaoks nagu täiskasvanule tööpäev ning sellel peab olema kindel algus ja lõpp.

SOOVIME TOREDAT KOOSTÖÖD NING RÕÕMSAID JA RAHULOLEVAID LAPSI JA LAPSEVANEMAID